706 kez incelendi.
Entele Otu
Resmi büyük boy görebilmek için üzerine tıklayınız.

Entele Otu

Ürün Kodu 1144
4 706
50.00 TL
baharbitkisel.com
Ürün Açıklaması
MarkaBahar Bitkisel

Entele Otu

Diğer İsimleri : Bit Otu, Entel Otu, Hazeran, Mevzek, Papaz Otu, Göz Soğanı, Sabadilla,  Sabadille, Sabadilla officinalis

Zararları ve yan Etkileri : Entele otu saçtaki bit ve bakterileri gibi parazitleri öldürmek için kullanılmasının sebebi içerisinde bir miktar zehir bulundurmasıdır.İşin içinde zehir olunca tabiki içimiz ürperiyoru ama entelenin doğru kullanımı sonucunda hiç bir yan etki görülmez. Bazı kullanım şekillerini aşağıda bulunmaktadır.

Uyarı : Bitkiyi daha önce kullananlar uygulama sırasında kesinlikle eldiven takılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü bitkinin etkisiyle ellerdeki tuyler hızla uzayabilir. Bitkinin göz, göz çevresi ve açık bir yaraya temas etmemesine dikkat ediniz. Cildinizde açık yara varsa asla kullanmayın.

Kullanımı : 

1. Formül: Gerekli Malzemeler; 10 gr. Ot, 2 su bardağı elma sirkesi, 2 su bardağı su zeytinyağı

Yapılışı: 10 gr. entele otu alıyorsunuz. 2 bardak sirke ile 2 bardak suyun içine katıp kaynatıyorsunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatmaya devam ediyorsunuz ve soğumasını bekliyorsunuz. Saç diplerinize masaj yaparak sürüyor ve 1-2 saat bekleterek yıkıyorsunuz,

2. Formül:  Gerekli malzemeler; 10 gr. Ot, Badem Yağı, Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı : Öncelikle saçlarınız yıkıyorsunuz. 5-10 gr. entele otunu cezvenin dörtte üçünü suyla doldurup, suyunun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatıyorsunuz ve tohumlarını süzüyorsunuz. Ilınmasını bekleyerek küçük cam şişede almış olduğunuz badem yapını ve küçük cam tüpteki bepanthene’i suya katıp karıştırıyorsunuz. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürüyorsunuz ve bir naylon poşeti başınıza bağlayıp 10-15 dakika fön makinesi ile kurutuyorsunuz. Bir süre bekletip, naylonu çıkardıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkıyorsunuz..

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?