Aslan Pençesi

2430 kez incelendi.
5 5 2430
2.78 TL
  • Detaylı Açıklama
  • Yorumlar

 İlayda Aslan Pençesi

Diğer İsimleri : Şebnemli,  Arslanayağı, Harmani Otu, Pelerin Otu, Şebnem Otu, Aslan Ayağı Otu, Arvensis, Alchemilla Vulgaris

Ormanlık ve çayırlık alanlarda yetişen, 50-60 cm kadar boylanabilen,geniş köklü ve dayanıklı, çok yıllık, otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen ve uçucu yağlarbarındırır.

Aslanpençesinin Faydaları: Özellikle kadınlar üzerinde çok faydalı etkileriolan aslanpençesi, düzensiz adet görenlerde adetleri düzenler vekolaylaştırır. Menopoz dönemindeki stres, gerginlik ve terlemeyi azaltır. Vücuda kuvvet verir. Ateşi düşürür ve baş ağrısını keser. Anne sütünü arttırır. Pek çok kanser türüne karşı önleyici ve koruyucudur. Böbreklerin ve prostatın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Ağız yaralarında ve boğaz iltihaplarında faydalıdır. Kan durdurucu ve yaraların iyileşmesini hızlandırıcıetkileri de vardır. Saralılara faydalıdır. Uykusuzluk ve sindirim sistemi bozukluklarına iyi gelen aslanpençesi, kan şekerinin yükselmesini önleyicietkisi ile şeker hastaları için de faydalıdır.

Aslan Pençesi Nasıl Kullanılır? Taze yaprakları salatalara katılabileceği gibi yaprakları ve çiçekli sapları kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılabilir. Bu su çay olarak içilebileceği gibi boğaz iltihaplarında gargara olarak, akne ve yaraları iyileştirmek için de haricen kompres olarak kullanılır.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.
FİNANSBANK
Taksit TutarıToplam Tutar