Kırkkilit Otu

1221 kez incelendi.
4 5 1221
2.78 TL
  • Detaylı Açıklama
  • Yorumlar

İlayda Kırkkilit Otu

Diğer İsimleri : Atkuyruğu, Katır Kuyruğu, Tilki Kuyruğu, Kırk Boğum, Kırk Boğumotu, Kırk Kilitotu, Zambak Otu, Çam Otu, Çığçığ, Ekliot , Zemberek Otu, Equisetum Arvense

Daha çok nemli ve bataklıkyerlerde yetişen, 50cm.'ye kadar uzayabilen, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Acı madde, saponin, tanen, silisik asit,çeşitli alkoloidler ve potasyum içerir.

At Kuyruğu Otunun Faydaları: Romatizma ve nıkris şikâyetlerini azaltır. Yaraların ve kesiklerin iyileşmesini hızlandırır. Kanı temizler. Sindirim sistemini güçlendirir. Vücut direncini arttırır. Saçı besler ve kepeği önler. Ağız ve bademcik iltihaplarında faydalıdır. Böbrekleri temizler ve böbreklerde oluşan kum ve taşları dökmeye yardımcı olur. Kronik öksürükte faydalıdır. İdrar ve balgam söktürücüdür.

At Kuyruğu Otu Bitkisi Nasıl Kullanılır? At Kuyruğu Bitkisinin topraküstünde kalan kısımları kurutulup kaynatılmak suretiyle çay ve gargara olarak ya da haricen kullanılır. Pek çok faydalı etkiyi çay olarak içildiğinde gösterir. Ayrıca, Atkuyruğu suda kaynatıldıktan sonra elde edilen su, haricen egzama, sivilce, yara, çıban ve kıl dibi iltihaplarına karşı kullanılabilir. Bu sugargara olarak ise boğaz, bademcik ve dişeti iltihaplarına karşı faydalıdır.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.
FİNANSBANK
Taksit TutarıToplam Tutar