Yasemin Çayı

1653 kez incelendi.
5 5 1653
2.54 TL
Miktar
  • Detaylı Açıklama
  • Yorumlar

Yasemin Çayı

Yasemin çayı görünümü olduğu kadar kokusu ve sunumuda çok hoş olan bitki çayıdır... Yasemin incisi çayı , Çin’in en eski ve en yaygın olarak bilinen çay çeşididir.Yüzyıllar boyunca Çin’de çeşitli hastalıkların tedavisinde ve alternatif tıpta sıklıkla kullanılan bu çay ; siyah çaya ve diğer yeşil çaylara oranla en sağlıklı çay olarak da bilinir.Vücudu baştan sona temizlemeye ,rahatlatmaya ve düzenli kullanıldığında fazla kilolardan da kurtulmaya yardım eder. Romatizma, mafsal ve nikris ağrılarını giderici ve ateşi düşürücü etkileri ile faydalıdır. Ayrıca, sinirleri yatıştırır ve göğsü yumuşatır. İdrar söktürerek kabızlığı gidermeye yardımcı olur. 

Kullanımı

Bir çay bardağının içine sıcak su koyup içerisine 1 adet yasemin incisi tohumu atın.Sıcak suyun içinde inci açılacak ve yaprak haline dönüşecektir.O sırada aromasını ve muhteşem kokusunu salacaktır.Tatlı bir aroması bulunmasına rağmen daha fazla tatlandırmak isteyenler için şeker yerine bal kullanmalarını öneririz.

Bu ürüne toplam (1) adet yorum yapılmıştır.
Yorumlar
soru
14/03/2014
MUSTAFA YAŞAR(34), istanbul/
acaba gerçekten yağ yakmaya yardımcı oluyormu ? ve sabit yeriniz varmı gelip görerek alışveriş yapabieceğimiz bu dükkan gibi bir yer
FİNANSBANK
Taksit TutarıToplam Tutar