Yosun Yağı

1914 kez incelendi.
4 5 1914
12.71 TL
  • Ürün Kodu123
  • MarkaTalya Bitkisel
  • Kategori50 ml
  • Fiyat12.71 TL + 18 KDV (%18)
  • KDV Dahil15.00 TL
  • Detaylı Açıklama
  • Yorumlar

Talya Yosun Yağı

Selülite karşı yardımcıdır. Metabolizmanın işleyişini hızlandırıyor. Saç ürünlerinde saç diplerinin güçlenmesini sağlar. Vücudun kendini daha iyi dengede tutmasını sağlar. Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler, cildin ipeğimsi olmasını sağlar. Magnesium ve Kalsiyum diğer vücut sistemleri için ateşleyici etki sağlar özellikle enzim sistemleri için. Laminaria yosunu ve özel bir ekstre, problemli bölgedeki yağ oluşumunu engeller ve cildi sıkılaştırır. Troid hormonundaki dengesizlikleri engellen maddeleri içeren su yosunu, metabolizmayı hızlandırıyor. 

Özellikle Avrupa'da uzun yıllardır vücut bakımlarında thalassoterapi adı altında yosun ve yosun içerikli ürünler kullanılmaktadır. Yosun bol miktarda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır.

Faydaları

1. Yüksek mineral içerik metabolik aktiviteyi ve kan dolaşımını uyarır, besinlerin hücreler tarafından emilimini hızlandırır, toksik ve artık maddelerin atılmasında yardımcı rol oynar.
2. Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler, cildin ipeğimsi olmasını sağlar.
3. A, E vitaminleri ve silenyum gibi mineraller ciltte güçlü anti oksidant etki sağlayarak cilt fonksiyonunu güçlendirir.
4. Çok az miktarı bile ciltte yumuşatıcı etki sağlar. 
5. Vücudun kendini daha iyi dengede tutmasını sağlar.
6. Saç ürünlerinde saç diplerinin güçlenmesini sağlar.
7. Selülitli dokularda yosun, yağ hücrelerinin kimyasal birleşimini bozarak parçalanmasını ve lenf sistemi yolu ile çabuk atılmasını uyarır. İçerdiği mineraller normal enzimler üzerinde katalist (harekete geçirici) etki sağlayarak metabolizmanın dengede kalmasını sağlar.
8. Çinko yosunda bulunan önemli bir mineraldir, endokrin sistemi için önemli bir biyolojik katalize etki sağlar ve bu sayede cildin dengede kalmasını (akne, vs .gibi sorunların giderilmesini sağlamış olur).
9. Magnesium ve Kalsiyum diğer vücut sistemleri için ateşleyici etki sağlar özellikle enzim sistemleri için.
10. İyi bir ısı sistemi altında elementler cilde kolay nüfuz edebildiği için vücuttan toksik ve yağ artıklarının atılmasını, kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Bu sayede doğal detoksifikasyon (zehir boşaltım yöntemi) sağlamış olur.Yosunların cilt ve vücut bakımlarında kullanım teknikleri değişiktir. Direkt yosunun kendisini kullanma toksinlerin atılmasını uyardığı gibi, yosunun aktif maddelerini içeren kozmetik bakımları değişik amaçta etkiler sağlarlar. Kozmetik amaçlı hazırlanan yosunların içerdiği diğer bitkisel aktif maddeler ve aromatik yağlarla beraber güçlü bir bakımın elde edilmesini garanti etmiş olur. Ciltte oluşabilecek çeşitli sorunların aynı anda tedavi edilmesini sağlar. Bu yüzden bu tür bakımları birkaç aşamalı hazırlanır ve genelde estetik salonlarında değişik terapatik cihazlarla beraber kombine edilir.

Cilt ve vücut yapısına bağlı olarak kullanılacak bu tür ürünler selülit, aşırı yağlanma, cilt dokusunun zayıflaması, sarkmaların oluşmasın, soğuk sıcak tip selülitlerin bulunması gibi veya vücut yapısının değişik hormon al değişmelerden etkilenmesi ile birlikte çeşitli yağlanma ve selüloit sorunlarının oluşması göz önüne alınarak kişiye uygun terapinin hazırlanmasını sağlamış olur.

Yosun Yağı (moss oil) Kullanımı :

Sorunlu cilt üzerine bir miktar yosun yağı masaj friksiyon tarzında sürülür.Daha sonra yosun yağının üzerine pamuklu bir ürün veya film strech ile kapatılır.4-5 saat kadar bu şekilde durulur,günaşırı uygulanır.

Gözaltı morluklarında ise pamuk üzerine 3-4 damla koyularak gözaltına sürülür.2-3 saat kadar bu şekilde bekletilir.Sabah ve akşam uygulanabilir.Selülit, sarkmış deri, gözaltı morlukları, beden üzerinde sıkılaştırıcı ve inceltici olarak kilo verdikten sonra ve doğum sonrası oluşan çatlakların tedavi edilmesinde güvenle kullanılabilir.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.
FİNANSBANK
Taksit TutarıToplam Tutar